ده ساحل صورتی در جهان که ارزش دیدن دارد

ده ساحل صورتی در جهان که ارزش دیدن دارد

در جهانی زندگی می کنیم که تقریبا همه چیز دچار اشباع معنی و روزمرگی شده است. این اتفاق حتی شامل حال پدیده های طبیعی نیز می شود و تقریبا همه چیز برای مان تکراری شده است. دریا، کوه، زمینی که روی آن راه می رویم و تابش خورشید که اگر نباشد امکان ندارد چند روزی بیش تر زنده بمانیم و هزاران موجودیت طبیعی دیگر. جدا از این که باید قدر هر کدام از این پدیده های طبیعی را بدانیم و در ذات شگفت هر کدام از آن ها دقیق تر از قبل شویم، امروز قصد داریم که به معرفی ده ساحل صورتی در جهان در مجله الی گشت بپردازیم که شاید تعداد کمی از ما از این پدیده کمیاب مطلع هستیم.

ده ساحل صورتی در جهان

ساحل الافونیسی، روایت افسانه ای (یونان)

مطالب مرتبط:
وارنا یک تفریحگاه ساحلی ارزان در بلغارستان
منطقه سانی بیچ در بلغارستان، ارزان ترین ساحل اروپایی!
محله الصفوح دبی، محله ای برای ساحل گردی

ساحل الافونیسی یکی از ده ساحل صورتی و زیبایی است که در شهر کِرِت در یونان قرار گرفته است. این ساحل به تعداد سالی قدمت دارد که در منظومه های ایلیاد و ادیسه نیز به آن اشاره شده است و حضور قهرمان داستان های هرود در این ساحل باعث شده تا بسیاری از علاقمندان تاریخ یونان متمدن در سفر به این کشور، سری به آن بزنند. گفتنی است که ساحل الافونیسی برای تفریحات ساحلی، امکانات کاملی را تعبیه کرده است. از دوش های آب گرم گرفته تا فضاهای اختصاصی و آلاچیق های زیبای یونانی همگی در این ساحل برای تفریح مسافران و گردشگران این منطقه فراهم شده است. صخره های رنگارنگ و شن های صورتی این ساحل ترکیبی شگفت انگیز را برای عکاسی و ثبت تصاویر به یاد ماندنی به مسافران هدیه می دهد.

ساحل کومودو، اژدهای صورتی (اندونزی)

به اندونزی سفر کنید و پیش از آن که در فناوری های شهری این کشور آسیای شرقی پیشرفته غرق بشوید، سری به طبیعت بکر اندونزی بزنید. جزیره کومودو ار در میان تمام زیبایی های طبیعی این کشور فراموش نکنید؛ ساحل صورتی کومودو که جز ده ساحل صورتی در جهان است در همین جزیره قرار گرفته است. در میان بومیان این منطقه، ساحل صورتی کومودو به اژدهای صورتی هم معروف است؛ چرا که بومیان این منطقه معتقدند که شن های این ساحل با نفس اژدها به رنگ صورتی درآمده است. صاحل کومودو با صخره های خارا و تپه چند میلیون ساله احاطه شده است. ساحل کومودو، یکی از پرطرفدار ترین سواحل جهان در میان مسافران و گردشگران به حساب می آید.

ساحل کومودو، اژدهای صورتی (اندونزی)

پالایا دِ سِس ایلِتِس، ایستگاه قایق های اسپانیایی (اسپانیا)

پالایا دِ سِس ایلِتِس را با همه سختی اش در نامی که دارد در ذهن تان ثبت کنید. چرا که این ساحل یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق اسپانیا است. جالب تر آن است که این ساحل با تمام پر طرفدار بودنش، در عین حال یکی از خلوت ترین سواحل اروپا شناخته می شود. زلالی آب این جزیره از بسیاری از سواحل دیگر در اسپانیا بیش تر است. ساحل پالایا دِ سِس ایلِتِس یکی از ده ساحل صورتی در جهان است که در جزایر شهر فورمِنتِریا جا گرفته است. برای کسانی که طرفدار قایق های شیک اسپانیایی هستند و می خواهند بر روی شن های صورتی ساحل سوار بر آب شوند، یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود.

ساحل هورسِشو بِی (برمودا)

نام برمودا برای بسیاری از مسافران و گردشگران آشنا است. ساحل هورسِشو جدا از تمام تعاریف ترسناکی که برای این منطقه گزارش شده است، یکی از ده ساحل صورتی در جهان و یکی از آرام ترین و جذاب ترین سواحل خاص به شمار می رود. آب ساحل هورسِشو به قدری زلال است که تا بیشترین اعماق آن را می توان به راحتی با چشم غیر مصلح دید. این ساحل در جزایر جنوبی برمودا قرار گرفته است. ساحل هورسِشو هم دوش های مجزا برای شنا گران دارد و هم رستوران های شیک و بروزی را در کنار تمام جاذبه های طبیعی اش برای میهمانانش فراهم کرده است.

ساحل اسپیاگیا روسا، ردای صورتی (ایتالیا)

این ساحل در جزایر بودلی ایتالیا قرار گرفته است. ساحل اسپیاگیا روسا در جزایر جنوبی ایتالیا قرار دارد و از سال ها پیش، فضایی متفاوت برای تفریح بومیان این منطقه بوده و در حال حاضر به یکی از پر طرفدار ترین مناطق برای تفریح گردشگران و مسافران تبدیل شده است. این ساحلی یکی از سواحل ایده آل است که نه تنها شن های آن رنگ صورتی دارند بلکه سنگ ها و صخره های آن نیز صورتی رنگ هستند.

ساحل اسپیاگیا روسا، ردای صورتی (ایتالیا)

ساحل بالوس بِی (یونان)

دوربین های تان را قبل از این که به ساحل صورتی بالوس بِی در کِرِت یونان برسید آماده کنید. به محض نزدیک شدن به این ساحل، نباید منتظر پیاده شدن از اتومبیل باشید؛ چرا که از چند کیلومتر قبل از رسیدن، این ساحل، زیبایی های خود را به رخ بینندگان خود می کشد. دسترسی به بالوس بِی راحت است و شما تا دم ساحل را می توان با اتومبیل پیش بروید. برای حمام آفتاب گرفتن، این ساحل می تواند یکی از ایده آل ترین سواحل به شمار بیاید.

ساحل جزیره هاربور، جزیره مینیاتوری (باهاما)

آب این ساحل معطر است و شن هایش صورتی. یکی از ده ساحل صورتی در جهان درست همین ساحل است که نباید تماشای آن را از دست داد. یکی از نکات جالب این جزیره، اجزای تشکیل دهنده آن است؛ هر چه در این ساحل می بینید، کوچک و نقلی است و به طرز جالبی حالت مینیاتوری دارد. باورش سخت است اما صدف های این ساحل هم صورتی هستند و آدم را یاد انیمیشن های وال دیزنی می اندازد.

ساحل جزیره هاربور، جزیره مینیاتوری (باهاما)

ساحل باربودا، زندگی در حیات وحش (دریای کارائیب)

اگر به دنبال یکی از ده ساحل صورتی در جهان می گردید که کم ترین شلوغی جمعیت را دارد، بی شک باید سوار بر کشتی شوید و خود را به ساحل باربودا برسانید. ساحل باربودا مانند یک میزبان که برای حضور میهمانش همه چیز را آماده کرده است، منتظر شما است. ساحل باربودا یکی از معدود سواحلی است که گل های رز وحشی مخصوص به خود را دارد. اقامت در ساحل باربودا می تواند طعم زندگی در حیات وحش را برای شما به ارمغان بیاورد.

ساحل پِفِیفِر  (بیگ شور)

در میان سواحل آمریکای جنوبی، ساحل پِفِیفِر یکی از ده ساحل صورتی در جهان است. در این ساحل شما می توانید یکی از زیباترین و بکر ترین مناطق را در اختیار داشته باشید. ساحل پِفِیفِر که در بیگ شور قرار گرفته است، شن هایی همیشه خیس دارد و برای قدم زدن و ماساژ تراپی یکی از ایده آل ترین سواحل صورتی به حساب می آید.