دریاچه شورمست

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست دریاچه ای طبیعی در شهرستان سوادکوه در ناحیه جنوبی استان مازندران در شهر زیبای پل سفید واقع شده است . دریاچه شورمست در فاصله ۵ کیلومتری از شهرک صنعتی شورمست پل سفید و در ارتفاعات مشرف به این شهر قرار دارد. این دریاچه یکی از زیباترین اماکن موجود در شهرستان سوادکوه است و دارای امکانات تفریحی مانند قایق، اسکی روی آب و اقامتگاه ساده به همراه سرویس بهداشتی می‌باشد.این دریاچه نزدیک به ۱۵ هزار متر مربع مساحت دارد و اطراف آن توسط جنگل هایی با درختان قدیمی احاطه شده است. منطره زیبای دریاچه شورمست سوادکوه و اطراف آن باعث شده تا گردشگران و بومیان زیادی در ایام تعطیلات از آن دیدن کنند.

در دریاچه شورمست فیروزکوه، ماهیگیری آزاد است و در فصول مختلف می توانید ماهیگیران را در کنار دریاچه درحالیکه قلاب هایشان را درون دریاچه انداخته اند ببینید. این دریاچه زیبا در ورودی مازندران از سمت سوادکوه قرار دارد، به همین علت مسافران زیادی در مسیر مازندران ساعاتی را کنار این دریاچه به استراحت می پردازند. مسیری که به سمت دریاچه شورمست می رود بسیار پر رفت و آمد است و با معرفی درست و ایجاد امکانات رفاهی مناسب می توان گردشگران فراوانی را به سمت این دریاچه سوق داد.

شورمست 2 دریاچه شورمست

درختان توسکای دریاچه شورمست فیروزکوه نمای بسیار زیبایی به آن بخشیده اند. این درختان که در آب ریشه دارند گاهی اوقات درون دریاچه به حرکت درمی آیند و شکل آن را از یکنواختی درمی آورند. در حال حاضر در اطراف دریاچه می توان امکاناتی نظیر آب آشامیدنی، آلاچیق اجاره ای و سفره خانه ای باصفا را مشاهده کرد. همچنین چندین قایق پدالی برای کسانی که می خواهند گشتی درون دریاچه بزنند وجود دارد.

اطراف دریاچه اما برای کمپینگ بسیار مناسب است. آب و هوای بسیار مطبوع و دلپذیر اطراف دریاچه شما را ترغیب می کند تا شبی را در کنار آن سپری کنید. درون دریاچه انواع ماهی ها، قورباغه و دیگر جانوران آبزی را می توانید مشاهده کنید. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه اواخر بهار و فصل تابستان می باشد. اما دریاچه شورمست در زمستان آب و هوایی سرد دارد و بهتر است در این فصل از آن دیدن نکنید.

دریاچه شورمست

شورمست دریاچه شورمست

دریاچه-شورمست دریاچه شورمست

دریاچه-شورمست5 دریاچه شورمست