اطلاعاتی در مورد تورهای تفریحی دوبی

اطلاعاتی در مورد تورهای تفریحی دوبی

تورهای تفریحی دوبی

انتخاب تور در بهره مندی گردشگران از تمامی لذت ها و مواهب سفر بسیار اهمیت دارد.

بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد مقصد موردنظر باید ابتدا اطلاعات تان را در موردهای تورهای موجود در آن منطقه تکمیل کرده و سپس دست به انتخاب بزنید. ما در این مطلب سعی کرده ایم به طور خاص در مورد سفر دوبی، مواردی را که در رابطه با تورها دانستنش برای شما ضروری است، به شما گوشزد نماییم. پس با الی گشت همراه باشید.

desert-safari-dubai

انواع تورها

خاطره انگیزترین بخش سفر به دبی، تورهای گردشگری دبی و اطراف آن است تور صحرا ،تور خور، اتوبوس دو طبقه، Wonder Bus، پارک آبی از جمله فراموش نشدنی ترین تورهای دبی می باشد. تورصحرا (Safari) از معروف ترین تورهای دبی محسوب می شود.

بهترین زمان استفاده از تور دبی

از آنجایی که دبی شهری کویری می باشد، آب و هوایی گرم و روزهایی به شدت آفتابی دارد. گرم ترین ماه های دبی بین ماه های می تا سپتامبر است که دمای هوا به ۳۹ و ۴۰ درجه رسیده و احتمال بارش باران تقریبا صفر است.

 آنچه در مورد تور دبی باید بدانیم :

* تورهای دبی همه روزه در چندین ساعت پروازی از طریق پروازهای داخلی و خارجی برگزار می‌شود. لذا مسافرین می‌توانند با توجه به ظرفیت خالی پروازها، پرواز دلخواه خود را انتخاب کنند .

* تعداد شب های اقامت برای تور دبی به دلخواه مسافران قابل تغییر است. اما معمولا این تورها را به صورت سه شب و چهار روز یا چهار شب و پنج روز رزرو می کنند.

* روادید (ویزای) کشور امارات متحده عربی به سه صورت عادی ، فوری و خیلی فوری قابل درخواست است.

* تورهای دبی در هتل های سه ستاره به بالا برگزار می شود و قیمت تور بستگی به تعداد روزها و هتلی که انتخاب می‌کنید، دارد.

تور مسافرتی دبی

تور پارک آبی ( Wild Wadi) دبی

یک ماجراجویی فراموش نشدنی در یک پارک آبی پیشرفته در انتظار شماست. این پارک با مساحتی حدود ۵ هکتار بین هتل برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد. طراحی پارک آبی وایلد وادی به گونه ای است که ساعت های طولانی لذت و هیجان را به جستجوگران هیجان و خانواده ها تقدیم می کند. این پارک بیش از ۲۳ نوع وسیله تفریحی و سرگرمی آبی دارد که در امتداد هم قرار گرفته و بازدید کنندگان می توانند بصورت پیوسته از حرکت بر روی آب در طول این مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسایل شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در این پارک، هیجان فوق العاده ای برای تمامی سنین به همراه دارد. شما می توانید در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت، حالت بی وزنی را تجربه نمایید.

این سرسره بلندترین و پر سرعت ترین سرسره دنیا (بغیر از آمریکای شمالی) است که یک سقوط نفس گیر ۳۳ متری را همراه با یک آبشار به عمق وادی برای تان خلق می نماید. این پارک بر اساس افسانه قدیمی سندباد طراحی شده است. نوع طراحی و توجه به جزئیات برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث شده است تا این پارک آبی، جایزه بهترین طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

تور بالون دبی

شما می توانید از درون بالونی که در هوا شناور است، هوای خنک سپیده دم را در حالی که در ارتفاع چند متری بر فراز ریگزار سرخ شناور هستید، احساس کرده و با شگفتی چشم اندازهای زیرپایتان را تماشا کنید. شما از این جا صحرا را از جایی می بینید که کمتر کسی دیده است. منطره بیابان عظیم کوههای ناهموار هاجر شرق و افق مدرن دبی در غرب از این زاویه قابل مشاهده است.

تور Wonder Bus

این وسیله نقلیه در خشکی بصورت یک اتوبوس و در آب بصورت یک اتوبوس دریایی حرکت می کند. سفر با این اتوبوس، بسیار مهیج و فراموش نشدنی است. این نوع تور برای نخستین بار در خاورمیانه ارائه می شود. شما سوار بر یک اتوبوس ابتدا در شهر گردش می کنید و سپس سوار بر همان اتوبوس وارد خور دبی شده و ساعتی را به گردش روی این خور می پردازید. داخل این اتوبوس دارای امکانات مختلفی از جمله سیستم برودتی می باشد. جلیقه نجات و سایر تجهیزات مورد نیاز در مواقع اضطراری نیز در این اتوبوس تعبیه گردیده است. یک راهنما در طول سفر اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

تور خور دبی

یکی از دیدنی ترین تورهای دبی، تور خور می باشد. در این تور، بازدیدکنندگان سوار بر لنچ چوبی سنتی یا کشتی های کوچک توریستی (Cruise) به گردش در خور می پردازند. تماشای شهر دبی در هر دو فرم قدیمی و مدرن در طول این سفر، به خاطره ای فراموش نشدنی برای شما تبدیل خواهد شد. لنچ ها و کشتی های مورد استفاده در این تورها سیستم برودتی مجهزی دارند و مسافران گرمای آزاردهنده ای را احساس نخواهند کرد.  مدت زمان تور یک تا چند ساعت می باشد. در تورهای گران تر، شام نیز روی عرشه کشتی سرو خواهد شد.

تور اتوبوس دو طبقه

این اتوبوس ها هر یک ساعت و نیم یک بار از مقابل مرکز خرید وافی در منطقه بردبی حرکت کرده و در طول مسیر، توقف های کوتاهی دارند. گردشگران می توانند مناظر شهر را از طبقه دوم این اتوبوس های دوطبقه مشاهده نمایند. این اتوبوس ها ۴۴ صندلی در طبقه بالا و ۲۸ صندلی در طبقه پایین دارند. چشم انداز شهر از طبقه دوم این اتوبوس ها که تقریبا سرباز هستند، بسیار جالب می باشد. یک راهنما نیز در طول مسیرف اطلاعات جالبی از گذشته و حال دبی را برای تان روایت می کند.

تورصحرا (Safari)

این تور از معروف ترین تورهای دبی است که هدف اصلی اش نشان دادن چهره واقعی کویر و بادیه نشینان به بازدیدکنندگان می باشد. مدت زمان این تور دبی بین چند ساعت تا چند روز می باشد. در رایج ترین حالت، شما حدود ساعت ۳ یا چهار بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولین قسمت با ماشین های چهار محور (۴WD) به گردش در تپه های شنی می پردازید. سپس به یک کمپ سنتی می رسید و صرف شام، استفاده از بوفه کامل، موزیک عربی در زیر آسمان زیبای کویر و منقش کردن دست خانم ها به طرح های سنتی به وسیله حنا از برنامه های این بخش می باشد. این تور حدود ساعت ۱۰ شب پایان می یابد.

تور بازدید از شهر دوبی

چهره جدید و قدیمی شهر دبی را قسمت به قسمت ببینید. بازارهای محلی، بازار ماهی، مساجد، مناطق تجاری رونق یافته با ساختمانهای مدرن، موزه دبی و خانه های بادگیر بستکیه برخی از مناطق دبی هستند که در غالب تورهای نیم روزه قابل بازدید هستند. تورهای نیم روزی شهر دبی با همراهی راهنمایان مجرب، زمان خوبی برای شناخت ابعاد گسترده فرهنگی و اجتماعی این شهر می باشد.