برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

از هر سمتی که به پایتخت ایران یعنی شهر تهران وارد می شوید می توانید برج میلاد را که همچون ستونی پابرجا، بلند و با شکوه جلوه کرده و با ارتفاع زیاد خود چشمها را خیره به خود میکند مشاهده کنید . این برج عظیم الجثه که امروزه به عنوان نماد شهر تهران شناخته میشود، به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین برج بلند جهان، محسوب میشود که در شمال شهر تهران با ۶۷ هزار متر مربع مساحت ساخته شده است. برج میالد، این روزها نمادی از مدرنیسم و توسعه یافتگی شهر تهران شناخته شده و هر روز شاهدبرگزاری همایشها، کنسرتها و مراسم جالب و دیدنی است.

برج میلاد تهران

در سال ۱۳۸۷ ، این برج باشکوه با شعار (آسمان نزدیک است) افتتاح شد . ارتفاع برج میلاد حدود ۴۳۵ متر است که پس از برج توکیو اسکای تری ژاپن با ۶۳۴ متر ارتفاع، برج گوانگژو و سیجسین گوانگژو چین با ۶۰۵ متر ارتفاع، سی‌ان تورنتو کانادا با ۵۵۳ متر ارتفاع، برج مسکو با ۵۴۰ متر ارتفاع و برج اورینتال شانگهای چین با ۴۶۷ متر ارتفاع در مقام ششم برج‌های مخابراتی در جهان قرار دارد.

برج میلاد تهران برج میلاد تهران

راس آن با داشتن بخشهای مختلفی مانند سکوی دیدباز، ، گنبد آسمان، سکو دیدبسته، موزه مشاهیر، رستوران گردان، کافی شاپ و غیره بسیار مورد بازدید علاقه مندان قرار میگیرد. ساختمان پای برج (لابی ) شامل یک طبقه همکف ورودی بازدید کنندگان و طبقات فوقانی شامل فودکورت و صنایع دستی ایران و طبقه زیرین آن شامل مجموعه کاربازیا ( شهر مشاغل کودک) می باشد.

برج میلاد تهران  برج میلاد تهران

در سه ضلع بدنه اصلی ۱ دستگاه آسانسور با سرعت ۳ متر بر ثانیه بازدیدکنندگان را در زمان حدود ۵۵ثانیه منتقل می کند. این برج بلند با معماری زیبا و منحصربه فردش، علاوه بر آنکه به شبکه بیسیم، پوشش کانالهای رادیویی و تلویزیونی، کاربریهای هواشناسی و کنترل ترافیک کمک میکند، به یک مرکز مهم جذابیت گردشگری نیز تبدیل شده است و مسافران زیادی را از راه دور و نزدیک به سمت خود میکشاند.

برج میلاد تهران برج میلاد تهران
اگر تمایل دارید تا جلسات و یا همایشهای مهم خود را در محیطی دنج و آرام برگزار کنید، تالارهای برج میالد همچون تالار حافظ با فضایی عالی و چشمگیر به شما پیشنهاد
میشوند، همچنین تعداد ۵ باب اتاقهای تشریفات این آسمانخراش با امکاناتی عالی و دسترسی مناسب مورد استفاده مهمانان ویژه قرار میگیرند. سالنهای پذیرایی همچون شهریار، مولوی، خیام و تالار روباز عطار از دیگر قسمتهای جدانشدنی برج میلاد شناخته میشوند که با طراحی جذاب و شیک خویش، میزبان خوبی برای شما و مهمانانتان خواهند بود. از سایر امکانات میتوان به زیپ لاین و پل معلق، سینما، اتاق فرار(انگیما)، سینما ۱بعدی اشاره کرد.

مشخصات فنی برج میلاد تهران

این برج سازه‌ای است بتنی که پایهٔ اصلی برج بتن آرمه است. ارتفاع آن ۳۱۵ متر از روی زمین‌طبیعی با مقطع حجره‌ای (سلولار) است که حدود ۳۳۰۰۰ متر مکعب بتن در آن مصرف شده‌است.
برج میلاد تهران  برج میلاد تهران

بدنه برج میلاد، شامل هسته مرکزی و چهار عدد باله‌است که درون هسته مرکزی ۳ حجره به آسانسورها و یک حجره به راه پله اضطراری اختصاص یافته‌است.۶ آسانسور شیشه‌ای در سه طرف بدنه برج، هر یک با ظرفیت ۲۵ نفر قرار داردکه با سرعت متوسط ۷ متر بر ثانیه، بازدید کنندگان را به بالای برج منتقل خواهد کرد.سازه راس برج از جنس فولاد و از ۱۲ طبقه با زیربنای بیش از ۱۵۰۰۰ مترمربع با حداکثر قطر ۶۰ متر که یکی از بزرگترین سازه راس برج‌های مخابراتی تلویزیونی دنیاست، ساخته شده است. عملکرد سازه راس شامل رستوران ویژه و گردان، سکوهای نمایش، گنبد آسمان است.دکل آنتن برج با ارتفاع بیش از ۱۲۰ متر به منظور نصب آنتنهای مخابراتی و تلویزیونی پیش بینی شده است.

برج میلاد تهران  برج میلاد تهران

راه‌های دسترسی به برج میلاد

از دیدگاه راه‌های دسترسی و حمل و نقل، برج میلاد دارای شرایط بسیار مطلوب و استثنایی است. این مجموعه در میان چهار بزرگراه اصلی تهران یعنی بزرگراه‌های همت، چمران، حکیم و شیخ فضل‌الله نوری قرار دارد، همچنین ایستگاه خط ۷ مترو برای آن پیش‌بینی شده‌است. راه‌های دسترسی:

تهران – بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری – ورودی بزرگراه شهید همت – کنارگذار اختصاصی برج میلاد
تهران – بزرگراه حکیم غرب – بعد از بزرگراه چمران – ورودی اختصاصی برج میلاد
تهران – بزرگراه همت شرق – خروجی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد

تلفن پاسخگویی جاذبه:۰۲۱۸۵۸۵

برج میلاد تهران  برج میلاد تهران

برج میلاد تهران  برج میلاد تهران

برج میلاد تهران  برج میلاد تهران

برج میلاد تهران  برج میلاد تهران

برج میلاد تهران برج میلاد تهران

برج میلاد تهران نمای غروب برج میلاد تهران

برج میلاد تهران یک روز پاک برج میلاد تهران

برج میلاد تهران عکس خوب برج میلاد تهران

برج میلاد تهران یک روز آلوده برج میلاد تهران

برج میلاد تهران کله برج میلاد تهران