Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

۶۸ خودروی آفرود در سوهانک توقیف و به پارکینگ منتقل شدند

۵ اسفند ۱۳۹۶
بدون نظر

۵ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گفت: از آغاز طرح ضربتی برخورد با خودروهای آفرود (off road) آسیب رسان به بوستان جنگلی سوهانک تاکنون ۶۸ خودروی آفرود توقیف و پس از هدایت به پارکینگ و تشکیل پرونده تخلف، مالکان آنها برای پیگرد قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ جلیل انزابی زاده با اعلام این مطلب افزود: به منظور جلوگیری از تخریب اراضی جنگلی این بوستان که با وسعت پانصد هکتار در شمال شرق تهران واقع شده و به عنوان یکی از ریه های تنفسی پایتخت به شمار می رود، این طرح با هماهنگی و دستور مقام قضائی از ۴۵ روز گذشته به مرحله اجرا درآمده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: تردد این خودروها در اراضی جنگلی و مرتعی علاوه بر آسیب رساندن به پوشش‌های گیاهی باعث کوبیده شدن خاک شده و به این صورت ریسک سیل خیزی افزایش یافته و همچنین به دلیل کوبیدگی خاک رشد گیاهان نیز از بین رفته و امنیت حیات وحش منطقه به خطر می افتد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران از ادامه اجرای این طرح خبرداد و اظهار داشت: با هدف حفاظت و صیانت از طبیعت و محیط زیست اجرای این طرح با جدیت ادامه دارد و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در قالب اکیپ‌های گشت و مراقبت عرصه های منابع طبیعی استان را از لحاظ تردد این خودروها رصد نموده و با خودروهای آسیب رسان و تخریب گر طبق قانون برخورد می شود.

۰
۰