Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عامل شکار یک روباه در جوانرود از طریق عکس یادگاری شناسایی و به تحمل شش ماه حبس محکوم شد

۱۷ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): چندی قبل تصویری از یک متخلف که در فضای مجازی منتشر شده بود در اختیار نیروهای یگان محیط زیست جوانرود کرمانشاه قرار گرفت. (لینک خبر در زمان انتشار)

رئیس اداره محیط زیست شهرستان جوانرود در این باره گفت: در این تصویر فردی بوسیله اسلحه بادی یک روباه را شکار کرده و با افتخار در کنار بدن نیمه جان روباه عکس یادگاری انداخته بود.

عطاالله قادری اظهار داشت: نیروهای یگان محیط زیست جوانرود از طریق محیط بانان و مخبران تحقیقات خود را در سطح شهرستان آغاز نموده و صاحب تصویر را که یک دست فروش در بازار بود شناسایی نمودند.

متهم به اداره محیط زیست فرا خوانده شده و در مواجهه با تصویر، منکر تخلف گردید.

از آنجاییکه بروز تخلف و شکار روباه کاملا واضح و غیر قابل انکار است، متهم به همراه پرونده تشکیل شده به مراجع قضایی معرفی گردید.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری جوانرود، دادگاه با توجه به گزارش اداره محیط زیست، انتشار عکس متهم، اعترافات و دفاعیات بلاوجه وی و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهم را به تحمل شش ماه حبس محکوم نمود.

همچنین بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک روباه معمولی معادل هشت میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نماید.

۰