Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عامل شکار یک روباه در جوانرود از طریق عکس یادگاری شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد

۲۴ دی ۱۳۹۶
بدون نظر

۲۴ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): چندی قبل تصویری از یک متخلف که در فضای مجازی منتشر شده بود در اختیار نیروهای یگان محیط زیست جوانرود کرمانشاه قرار گرفت.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان جوانروددر این باره گفت: در این تصویر فردی بوسیله اسلحه بادی یک روباه را شکار کرده و با افتخار در کنار بدن نیمه جان روباه عکس یادگاری انداخته بود.

عطاالله قادری اظهار داشت: نیروهای یگان محیط زیست جوانرود از طریق محیط بانان و مخبران تحقیقات خود را در سطح شهرستان آغاز نموده و صاحب تصویر را که یک دست فروش در بازار بود شناسایی نمودند.

متهم به اداره محیط فراخوانده شده و در مواجهه با تصویر، منکر تخلف گردید.

از انجاییکه بروز تخلف و شکار روباه کاملا واضح و غیر قابل انکار است متهم به همراه پرونده تشکیل شده وبه دادسرای معرفی گردید.

پس از اتمام تحقیقات در دادسرا پرونده جهت رسیدگی و صدور حکم به دادگاه ارجاع و بزودی حکم مربوطه صادر خواهد شد.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک روباه معمولی معادل هشت میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نماید.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

۰
۰