Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

شکایت شرکت بهره بردار جنگل از یک خبرنگار حوزه محیط زیست

۳ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

۳ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): پس از انتشار گزارشی در روزنامه قانون در تاریخ ۹۶/۱۰/۲۶ با عنوان «قتل‌عام درختان هیرکانی» شرکت سهامی نکاچوب از خانم الهه موسوی خبرنگار حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، به اتهام نشر اکاذیب شکایت کرد.

به دنبال این شکایت خبرنگار نامبرده به دادسرای شعبه ششم ساری در استان مازندران فراخوانده شد.

گزارش “قتل عام درختان هیرکانی” در روزنامه سراسری قانون بدون ذکر نام شرکت متخلف و با محو کردن لگوی آن شرکت در نامه های منتشر شده، به گزارش تخلف و برداشت غیرقانونی در “طرح دارابکلا”ی مازندران پرداخت.

تنها پس از ۵ روز از انتشار این گزارش، مدیر حقوقی “شرکت سهامی نکاچوب” شکایت خود را به اتهام “نشر اکاذیب” در دادسرا مطرح و این شکایت تلفنی به متهم ابلاغ شد.

حال این پرسش مطرح می شود چرا در حالی که هیچ نامی از شرکت متخلف در گزارش این خبرنگار در روزنامه قانون برده نشده، از بین همه ی شرکت های بهره بردار چوب در مازندران، تنها “شرکت سهامی نکاچوب” دچار این ابهام و سوءتفاهم شده است؟!

گفته می شود پس از انتشار گزارش تخلف شرکت مذکور در روزنامه قانون، سازمان بازرسی کل کشور به موضوع ورود کرده است.

به نظر می رسد ورود قوه محترم قضایی و نهادهای محترم نظارتی به پرونده فوق و درخواست استعلام از “معاونت محترم امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور” ، بهترین راه برای روشن شدن ابعاد موضوع است تا هم شرکت متخلف شناسایی شود و هم مشخص شود این خبرنگار اطلاعات درست یا کذب منتشر کرده است.

“شرکت سهامی نکاچوب” مازندران یکی از شرکت های بهره بردار از جنگل است که نزدیک به ۵ دهه تاسیس شده و از سال ۱۳۴۸ در جنگل های هیرکانی شمال در قالب طرح های بهره برداری فعالیت می کند.

۰
۰