Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

بر اثر بارندگی های اخیر طی ۴۵ روز گذشته حجم آب موجود در دریاچه ارومیه ۰/۳۲ میلیارد متر مکعب و تراز سطح آب دریاچه هفده سانتی متر افزایش یافته است

۴ اسفند ۱۳۹۶
بدون نظر

۴ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): بر اثر بارندگی های اخیر در روز ۱۳۹۶/۱۲/۲ نسبت به ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ تراز سطح آب دریاچه هفده سانتی متر، وسعت دریاچه ۲۰۵/۰۳ کیلومتر مربع و حجم آب موجود در دریاچه ارومیه ۰/۳۲ میلیارد متر مکعب افزایش یافته است اما همچنان دریاچه نسبت به شاخص های سال گذشته در وضعیت نامناسب تری به سر می برد.

در این گزارش وضعیت دریاچه ارومیه را در روز دوم اسفند ماه ۱۳۹۶ از سه شاخص «تراز سطح آب» ، «وسعت دریاچه» و «حجم آب موجود» مورد بررسی قرار می دهیم.

تراز سطح آب:

تراز سطح آب دریاچه در روز ۱۳۹۶/۱۲/۲ به ۱۲۷۰/۴۷ سانتی متر از سطح دریا رسید. این تراز نسبت به روز مشابه در سال قبل ۱۳ سانتی متر و نسبت به میانگین دراز مدت ۴/۲ متر کاهش نشان می دهد.

وسعت دریاچه:

همچنین در این گزارش «وسعت دریاچه» که شاخصی بسیار مهم و شاید مهمتر از شاخص «تراز سطح آب» می باشد نیز بررسی شده است.

وسعت دریاچه ارومیه در دوم اسفند ماه سال جاری ۱۹۶۴/۲۶ کیلومتر مربع بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۱۵۲/۰۴ کیلومتر مربع و نسبت به میانگین دراز مدت ۲۵۶۲/۴۴ کیلومتر مربع کمتر شده است.

حجم آب موجود:

حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در تاریخ دوم اسفند ماه سال جاری ۱/۴۲ میلیارد متر مکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۰/۲۷ میلیارد متر مکعب و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۴/۸۵ میلیارد متر مکعب کاهش یافته است.

۰
۰