Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

ایران شیوع آنفلوآنزای H5N6 در کشور را به سازمان‌ بهداشت جهانی اعلام کرد

۱۸ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): سازمان بهداشت جهانی امور دام اعلام کرد که روز گذشته مسئولان کشاورزی ایران گزارش داده‌اند آنفلوآنزای پرندگان موسوم به H5N6 در منطقه شمال کشور شیوع پیدا کرده است.

به گزارش رویترز، سازمان بهداشت جهانی دام اعلام کرد ایران گزارش داده است که در منطقه شمال این کشور ویروس آنفلوآنزای پرندگان نوع H5N6 به شدت شیوع پیدا کرده و بیشتر گله‌های اردک را گرفتار کرده است.

این سازمان بهداشت جهانی دام در پاریس فرانسه واقع شده و درباره سلامت حیوانات در کشورهای مختلف بررسی می‌کند که کشورهای عضو موظف هستند گزارش ابتلا به بیماری های حاد را به این سازمان اعلام کنند.

این گزارش حاکی است، ویروس آنلفوانزای پرندگان ۱۳۰۰ اردک را در پارک ملی بوجاق مبتلا کرده، همه آنها به واسطه بیماری مرده‌اند یا توسط مسئولان کشته شده‌اند. در این گزارش اشاره شده است که این پرندگان به خاطر فصل زمستان به این مکان مهاجرت کرده بودند.

دو روز قبل سازمان دامپزشکی کل کشور در اطلاعیه ای که بر روی پرتال رسمی این سازمان منتشر شده است، اعلام نمود سروتیپ جدید آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان H5N6 در بندر کیاشهر مشاهده و از طریق پرندگان وحشی مهاجر وارد کشور شده است. (گزارش کامل)

۰
۰