Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

استقامت لازمه جهادی بودن است/ زمان پخش سخنرانی سید حسن نصرالله از تلویزیون ایران، خیابان های تلاویو خلوت می شود

۲۴ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر


شرح صدر و سعه صدر خصلتی است که همه مدیران جمهوری اسلامی ایران باید داشته باشند و استقامت لازمه جهادی بودن و شرط پیروزی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری شپاس کن ! به مشهد، پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز در مراسم اختتامیه یازدهمین همایش ملی و دومین جشنواره مدیریت و فرهنگ جهادی در مشهد گفت: انقلابی بودن از دین، مکتب و اعتقاد جدا نیست، انقلابی بودن، مومن بودن به امام خمینی (ره) و راه ایشان است.

وی با اشاره به فرموده امام خمینی” سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست”، گفـت: بنابراین مومن نمی تواند دروغ بگوید، تهمت بزند و پرده دری کند، اسلام این اجازه را نمی دهد.

فتاح با اشاره به اینکه صداقت یکی از شروط ایمان است، افزود: ابتدای سال جاری دیداری با سید حسن نصرالله داشتم که به گفته وی “زمانی که تلویزیون ایران سخنرانی اش را پخش می کند خیابان های تلاویو خلوت می شود” یعنی دشمن خونی سید حسن نصرالله به صداقت او اعتراف دارد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود:اگر به فرض من مخالف دولت باشم و دولت کار خوبی انجام داد که من مخالفم، درست بودن کار دولت را باید تایید کنم.

فتاح با اشاره به اینکه مکتب و دین ما سیاست زدگی را قبول ندارد، گفت:انقلاب از ما عمل صالح می خواهد و مومن باید گفتار و اعتقادش با عملش تطبیق داشته باشد.

به گفته وی شرح صدر و سعه صدر خصلتی است که همه مدیران جمهوری اسلامی ایران باید داشته باشند و استقامت لازمه جهادی بودن و شرط پیروزی است.

فتاح با اشاره به اینکه جهادگری با راحت‌طلبی تحقق نمی‌یابد، تصریح کرد: انقلابی‌بودن با دنیازدگی در یک راستا نیست و بزرگترین آفت انقلاب، دنیازدگی مدیران است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه به فرمایش قرآن باید در کار خیر عجله کرد، گفت: در کارها باید شتاب و سرعت وجود داشته باشد ، اما برخی از کارها و پروژه‌ها در زمان خود انجام نمی‌ شود، این در حالی است که طولانی شدن پروژه‌ها آفت‌ کار محسوب می شود که با روحیه جهادی تناقض دارد.

فتاح با اشاره به خاطر‌ه ای از دیدار خود با مقام معظم رهبری عنوان کرد: معظم له فرمودند جهادگران اگر قله‌ای را فتح کرده‌اند باید در همان قله بمانند و نه اینکه به پایین حرکت کرده و بگویند یک زمانی در قله‌ بوده‌ایم.

وی گفت: رهبری از من پرسش فرمودند هنوز به خانه مددجویان سر می‌زنید و تأکید کردند سر زدن به مددجویان حتماً ادامه داشته باشد.

فتاح در پایان گفت: رهبر معظم انقلاب در جریان زلزله کرمانشاه در روستای کوئیک به چادر کسی سر زده بود که سه فرزند خود را در زلزله از دست داده بود و زن و پسر و عروس و نوه‌اش در بیمارستان بستری بودند و خانه‌ او ۱۰۰درصد تخریب شده بود.

وی افزود: آن فرد از هموطنان اهل تسنن بود و هیچ تقاضایی نداشت، اما می‌گفت توان پرداختن اقساط وام‌هایی که دولت وعده پرداخت آن را داده، ندارد.